Konkurs Język Niemiecki w Poznaniu

W sobotę 13 marca bieżącego roku odbył się finałowy etap V edycji konkursu Język Niemiecki w Poznaniu, będący podsumowaniem zmagań uczniów szkół średnich z językiem niemieckim. Organizatorami konkursu są Zakład Języka Niemieckiego oraz Sekcja Lingwistyczna Koła Naukowego Germanistów. Członkowie koła uczestniczyli nie tylko w przygotowaniu pytań, ale mieli także okazję zostać członkami komisji na egzaminie ustnym. Znalezienie się „po drugiej stronie barykady” było z pewnością bardzo interesującym doświadczeniem, pozwalającym na poznanie zasad egzaminowania i oceniania od podszewki. W etapie szkolnym wzięło udział ponad 300 uczestników. W półfinale uczestniczyło 39 osób, z których później 10 wzięło udział w finale. Miło nam poinformować, że tegorocznymi laureatkami zostały:
• miejsce I: Nicole Andrzejewska (VII Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki w Poznaniu)
• miejsce II: Sophie Williams (VII Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki w Poznaniu)
• miejsce III: Urszula Frąckowiak (Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Grodzisku Wlkp.)
Mimo niełatwych pytań uczestnicy konkursu poradzili sobie fantastycznie, a wyłonienie zwycięzcy nie było łatwym zadaniem, dlatego serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję na ponowne spotkanie w przyszłym roku.
Zarząd KNG